top of page
lisence.png
Telif Hakkı ve Lisanslama

 

Bu dergide yayınlanan makaleler, Creative Commons Attribution 4.0 International (CC BY 4.0) kapsamında lisanslanmıştır.

Bu lisans, orijinal yaratım için size atıfta bulundukları sürece, ticari olarak bile başkalarının eserinizi dağıtmasına, yeniden düzenlemesine, uyarlamasına ve geliştirmesine izin verir. Lisanslı malzemelerin maksimum düzeyde yayılması ve kullanılması için bu, sunulan lisanslar arasında en uygun olanıdır.

Şunları yapmakta özgürsünüz:

• Paylaş — materyali herhangi bir ortamda veya biçimde kopyalayın ve yeniden dağıtın.

• Uyarla — malzemeyi yeniden karıştırın, dönüştürün ve üzerine inşa edin.

Aşağıdaki şartlar altında:

• Atıf — Uygun krediyi vermeli, lisansa bir bağlantı sağlamalı ve değişiklik yapılıp yapılmadığını belirtmelisiniz. Bunu herhangi bir makul şekilde yapabilirsiniz, ancak lisans verenin sizi veya kullanımınızı onayladığını gösteren bir şekilde yapamazsınız.

• Ek kısıtlama yok — Lisansın izin verdiği herhangi bir şeyi başkalarının yapmasını yasal olarak kısıtlayan yasal şartlar veya teknolojik önlemler uygulayamazsınız.

Bildirimler:

• Kamuya açık alanda veya geçerli bir istisna veya sınırlama tarafından kullanımınıza izin verilen yerlerde materyalin öğeleri için lisansa uymak zorunda değilsiniz.

• Herhangi bir garanti verilmemektedir. Lisans, kullanım amacınız için gerekli tüm izinleri size vermeyebilir. Örneğin, tanıtım, mahremiyet veya manevi haklar gibi diğer haklar, materyali nasıl kullandığınızı sınırlayabilir.

bottom of page