88x31.png
Telif Hakkı ve Lisanslama

 

Yazarlar, yayınlanma talebiyle dergiye yazı gönderdiklerinde, derginin telif hakları ve lisans politikasını kabul etmiş sayılırlar.

 

Yazarlar, yazarların telif hakkına sahip olduğu, ancak makalelerinde yayıncıya münhasır haklara lisans verdiği münhasır lisans sözleşmesini kabul eder.

 

Yazarlar patent, ticari marka ve diğer fikri mülkiyet haklarını (araştırma verileri dahil) elinde tutar.

 

Yayınlanan eserlerin her tür sorumluluğu yazar(lar)ına aittir.

 

Yazarlar, makalelerini, Theosophia web sitesindeki sürümü kullandıkları sürece, ilgili son kullanıcı lisansı seçimlerinde (Kişisel Kullanım haklarıyla birlikte) üçüncü şahıslara izin verilen yollarla paylaşma veya yeniden kullanma hakkına sahiptir.

 

Yazarlar, makalelerin nasıl yeniden kullanılabileceğini belirleyen bir lisans seçeneğine sahiptir. Bunlar, Creative Commons Attribution (CC BY) lisansını ve Creative Commons Türev Olmayan Ticari Olmayan (CC BY-NC-ND) lisansını içerir. Her iki lisans da yazarın makaleyi herhangi bir formatta kopyalayıp yeniden dağıtmasını sağlar. Makaleler ayrıca metin ve veri madenciliği amacıyla indirilebilir ve makalelerin alıntıları başka çalışmalarda kullanılabilir.

 

Ancak, yazıların bir bölümünün ya da tamamının tekrar yayını, dergi editörünün iznine bağlıdır.

 

Theosophia dergisinde yayınlanan makaleler ticari amaçla kullanılamaz. Veritabanları ve üniversite kütüphaneleri, Theosophia dergisinde yayınlanan makaleleri izin almaksızın kataloglarına ekleyebilirler.